Obuv DUX

Obuv Dux od německé firmy Chung Shi je primárně určena pro uživatele, kteří chtějí řešit problémy s ploskou chodidla. Noha je složitý opěrný systém pro celé tělo a v případě obuvi DUX je důležitý materiál, z kterého je tato zdravotní obuv vyrobena.

V chodidle je více než 10 svalů, 20 kostí a nespočet vazů obepínajících každý kloub. Je zatíženo statickými i dynamickými silami během pohybu a stání a měkký materiál duflex, z kterého je obuv DUX vyrobena, hraje v tlumení těchto dynamických sil velkou roli.

Obuv DUX zajišťuje tlumení nárazů a přenášení těžiště požadovaným směrem. Používání této zdravotní obuvi má tedy význam vždy při chůzi nebo stání.

Bolest na noze může způsobovat jakákoliv struktura od kostí až po vazy. Velmi často bývá přítomná bolest v oblasti paty, tak zvaná patní ostruha. V tomto případě je obuv DUX jasně indikována. Pata musí dopadat na měkký materiál, což je v případě obuvi DUX Premium, Duxilette nebo Zori zajišťováno ještě speciální vyměkčenou částí, která je v oblasti paty vsazena do obuvi.

Bolest chodidel má často kořeny v nošení nevhodné obuvi. V takovém případě je vhodné posilovat svaly klenby chodidla cvičením, chozením naboso na měkkém podloží nebo právě v obuvi DUX.

Komentáře jsou vypnuty.